To pravé do vaší ložnice

S výběrem správné postele, matrace i roštu Vám rádi odborně pomůžeme :) kontaktujte nás na tel. 608831338 nebo na e-mail: kl-interier@volny.cz


Koupě lůžka není v dnešní době laciná záležitost, ale člověk si musí uvědomit, že v ní tráví v podstatě třetinu života, a proto by měl výběru věnovat velkou pozornost. Z dobrého lůžka vám nebudou trčet nohy, ráno nebudete vstávat rozlámaní a upocení, a už vůbec byste se neměli cítit unaveni.

Pokud nejste zrovna fanouškem zdravého spaní a nehltáte novinky ze světa matrací plnými doušky, tak v obchodě s matracemi budete většinou tápat. Existuje již řada technologií a není jednoduché se v nich zorientovat.

Ve spánku je důležité svalové uvolnění. Pokud vhodně nezvolíte matraci, tak si vaše svaly dobře neodpočinou a může se pak ráno dostavit únava a rozlámanost. Proto je dobré si matraci a další komponenty před koupí řádně vyzkoušet. Je důležité, abyste se do matrace zabořili rovnoměrně a cítili optimální oporu v oblasti beder. Zaboříte-li se jen pod zadkem, tak není něco v pořádku a matraci neberte. Jestli se vám při ležení na zádech zdá matrace příjemně měkká, ale současně nosná, jste na správné cestě k výběru vhodné matrace.

Není všechno zlato co se třpytí a u výběru matrace to platí dvojnásob. Nepodléhejte marketingovým trikům. Kvalitní matrace nejsou levnou záležitostí, avšak vynaložený obnos vám dokáží plnohodnotně vrátit. U pěnových matrací vypadají materiály velmi podobně, ale jejich vlastnosti jako je tvarová stálost, prodyšnost, životnost nebo elasticita jsou velmi rozdílné. Pro kvalitní spánek by matrace měla být dělena alespoň na pět zón – ramena, pánev a paty měkčí, naopak u bederní páteře tužší. Vhodným typem matrací jsou tzv. Sendvičové matrace, kde vrchní vrstva je z Visco (líné) pěny a je doplněna nosnou tužší pěnou uprostřed či vespod (studená nebo PUR pěna). Nadále by měla býti dobře provzdušněná díky povrchové profilaci a prořezání. Dnes je již samozřejmostí pratelný antialergický potah. Minimální tloušťka matrace je 14 cm.

K dobré matraci patří i postel z kvalitního masivu. Nespornou výhodou je životnost, a to i při stěhování či dlouhodobém demontování. Jednou z výhod masivní postele oproti čalouněným je i lepší dýchatelnost a hygiena. Důležitým parametrem kvalitního lůžka je i výška ložné plochy postele, kde optimum je 40-50 cm od země a pro seniory či vyšší lidi lze doporučit 50-60 cm.

Součástí lůžka je samozřejmě i rošt. Dobře se vyspíte na lamelovém nepolohovacím, ale pocit komfortu vám dá rošt polohovací. V luxusním případě rošt polohovací motorový. Rošty všeobecně prodlužují životnosti matraci díky kvalitnímu provzdušnění a pružnosti lamel, které váhu osoby rozloží do rovnoměrného zatížení.

17. 12. 2020

Chtěl bych Vám poděkovat za Vaši důvěru a spolupráci v uplynulém roce a do Nového roku [...]

04. 09. 2020

Představení připravené na akci konané 4.9.2020 k 20. výročí založení výrobní firmy. Další fotografie včetně [...]

08. 01. 2020

Přijmeme technického pracovníka pro výrobu výrobních výkresů. Informace p. Pechal Radek tel. 608831017, email: interier@kl-interier.cz [...]